Centrum Medyczne. Zrobimy wszystko abyś był w pełni zdrowia.

Osteoporoza u mężczyzn

Wiesław Guziak – Lekarz pierwszego kontaktu

O osteoporozie mówi się najczęściej jako o schorzeniu dotykającym panie w dojrzałym wieku. Tymczasem chorują na nią również panowie. Każdy mężczyzna po ukończeniu 45 roku powinien zgłosić się na badanie gęstości kości (densytometria). Jest ono bezbolesne i pozwala odpowiednio wcześniej zdiagnozować chorobę.

W zapobieganiu i leczeniu osteoporozy dużą rolę odgrywa odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Należy spożywać pokarmy bogate w białko i wapń. Panom zalecałbym pływanie i spacer trzy razy dziennie po 15 minut.

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu masy kostnej i zmianach w strukturze tkanki kostnej czego skutkiem jest zwiększona podatność na złamania. Na 100 badanych kobiet (między 50 a 60 rokiem życia) chorobę stwierdza się u 60. Na stu badanych mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym osteoporozę na 40.Podstawowa Opieka Zdrowotna

Świadczenia POZ

Świadczenia POZ udzielane są ubezpieczonym, którzy dokonali wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ poprzez złożenie odpowiedniej Deklaracji Wyboru. Każdy pacjent zgłaszający się do Poradni zobowiązany jest do okazania się aktualnym Dowodem Ubezpieczenia.

Kontakt

Statystyki stanu zdrowia

 czytaj więcej o naszej usłudze
Opinie o Centrum Medyczne Wiesław Guziak