Centrum Medyczne. Zrobimy wszystko abyś był w pełni zdrowia.

Jak leczyć wrzody ?

Wrzody żołądka to bardzo poważna choroba. Chory musi być stale pod kontrolą specjalisty. W leczeniu stosuje się preparaty zawierające substancje zobojętniające kwasy żołądkowe likwidujące nadkwasotę, łagodzące zgagę i stan zapalny oraz środki przeciwbólowe.

Wrzód żołądka może prowadzić do groźnych następstw: krwotoków i przedziurawienia ścianki żołądka czyli perforacji. W takim przypadku konieczne jest szybkie przeprowadzenia badań: radiologicznego i gastroskopii. Choremu podaje się antybiotyki w celu likwidacji bakterii, leki zmniejszające produkcję kwasów żołądkowych. W wyjątkowych przypadkach pacjent poddawany jest operacji usunięcia części żołądka lub przecięcia nerwów błędnych, co powoduje zmniejszenie wydzielania kwasu solnego. Niezależnie od rodzaju leczenia chory musi rzucić palenie, unikać alkoholu, ostrych przypraw i kawy. Obowiązkowo powinien odżywiać się racjonalnie.

Ekspress ilustrowany 15X2008
Dr Jadwiga KacprzakPodstawowa Opieka Zdrowotna

Świadczenia POZ

Świadczenia POZ udzielane są ubezpieczonym, którzy dokonali wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ poprzez złożenie odpowiedniej Deklaracji Wyboru. Każdy pacjent zgłaszający się do Poradni zobowiązany jest do okazania się aktualnym Dowodem Ubezpieczenia.

Kontakt

Statystyki stanu zdrowia

 czytaj więcej o naszej usłudze
Opinie o Centrum Medyczne Wiesław Guziak